+90 288 212 66 10 +90 531 790 84 39 [email protected]

Daha önce de değindiğimiz gibi bir çok farklı tip ve türde dedektörler mevcuttur. Define cihazları da “dedektör” olarak adlandırılan genel kavrama dahildir. Ancak define cihazları sadece metale karşı duyarlı olup hedefi bulmada önemli bir rol oynamakla kalmıyor, aynı zamanda bazı üst segment Define Cihazları “boşluk” denen yer yapısı değişiklikleri de fark edebilecek özelliklere sahiptirler.

Bu da bu tür cihazları çok özel kılmaktadır. Bir define ararken yer yapısındaki değişimleri gözlemleyebilmek, dehliz, çukur, kuyu hatta yer altında kalmış bir oda ya da kulübe, tünel, yer altı derelerini fark edebilmesi ve kullanıcısının bilgisine rapor halinde sunabilmesi bu tür cihazları eşsiz bir dedektör yapmaktadır.

Bunların yanı sıra Tek Para ve Hobi Dedektörleri kategorisinde farklı yapılı dedektörler de mevcuttur. Bunlar yeni başlayan ve orta seviyedeki dedektörcülerin taleplerine hızlı ve daha uygun cevap verebilmek, aramalarda yüzeysel ve orta derinliklerdeki deneyimleri elde etmek amacını gütmektedirler.

Tek Para ve Hobi dedektörü kategorisinde bulunan cihazlar ile bir bir Define Dedektörünü kıyaslamak doğru bir yaklaşım olmaz. Her dedektörün kendi segmentinde üstün yanları vardır. Kullanıcı ihtiyacını iyi belirlemeli ve kendisine konu ile ilgili destek verecek kişi ya da firmayı doğru seçebilmelidir.